Објавено на:

Спречен инцидент во Бутел на ракометен натпревар, едно лице е приведено

t

„На 22.05.2022 околу 18:15 часот во спортската сала „Антон Димитров“ во Бутел, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода А.Б.(20) од Скопје затоа што влегол во салата со околу 15 лица од навивачка група и нападнале едно лице, а се обиделе и физички да се пресметаат со припадници на друга навивачка група кои биле во салата на ракометен натпревар.

При интервенцијата едно лице од групата физички нападнало полициски службеник. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во известувањето од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Еве уште еден од тепачите на…

Денеска за време на "прославата" по повод…

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

Таравари: Инцидентите кај Мавровка беа испровоцирани од…

Градоначалникот на Гостивар и потпретседател на Алијанса…

(Видео) Тензии и во Црна Гора: Демонстранти…

Откако Владата го усвои предлогот на текстот…

(Видео) Целата снимка од инцидентот кај Мавровка:…

На социјалните мрежи се појави целото видео…