СП 2022: Белгија победи минимално, но и среќно

t

Репрезентацијата на Белгија со доста мака успеа да слави над Канада со 1-0 во последниот денешен меч на Светското првенство.

Белгијците беа далеку од посакуваното ниво на оваа средба, ама и покрај сите проблеми успеа да дојдат до трите бода што секако е најважно за нив во оваа фаза.

Канаѓаните пак дефинитивно можат да жалат поради конечниот резултат затоа што вечера упатија преку 20 удари, а воедно и промашија пенал преку првата ѕвезда Дејвис во 11 минута.

Клучниот момент кога е во прашање погодокот се случи во 44 минута кога Батшуаји ја искорити топката на Алдервирелд и го матираше противникот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инвазија: Нов бугарски клуб, овојпат во Кавадарци!

На 11 декември во Кавадарци ќе биде…

Османи: Не можеме да дозволиме или да…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи одржа…

(Видео) Навивачка на Швајцарија покажа „двоглав орел“,…

Репрезентацијата на Србија не успеа да се…

Здружението на новинарите на Македонија денеска избира…

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска…

Кармата е кучка: Холандија ќе им стави…

Холандија смета дека е „сè уште прерано“…