Спpeмете дијaзепам: Со часови ќе бидат угacнати семафорите во Центар – ова е причината

t

Без електрична енергија во периодот од 08 до 15:30 часот ќе останат семафорите на раскрсницата кај „Веро џамбо“, Кеј 13 Ноември, Правен Факултет и улицата Мирче Ацев, делот кај паркингот „Холидеј ИНН“ и околината.

Утре ќе има вонредно исклучување на семафорите во центарот на Скопје, соопшти ЕВН Македонија АД.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема крводарителска акција во просториите на Град…

Голем број граѓани, меѓу кои и вработени…

Викендов нестабилно време со дожд, грмежи и…

Времето денеска ќе биде променливо облачно и…

Делови од повеќе скопски општини денеска без…

Од ЕВН известуваат дека поради технички зафати…

Резерват во Швајцарија нов дом за две…

Двете мечки од скопската зоолошка, отпатуваа во…

Во одвоени случаи нападнати тројца малолетници во…

Две малолетнички и еден малолетник во три…