Објавено на:

Србија потпишаа меморандум со Унгарија

t

Министерот за финансии на Србија, Синиша Мали и министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто денеска во Белград потпишаа Меморандум за разбирање за продолжување на соработката во областа на енергетиката.

Склучени се и поединечни договори меѓу ЈП „Србијагас“ и претставници на унгарската компанија MVM CEEnergy Zrt.

Србија се договори со Унгарија да складира 500 милиони кубни метри гас во текот на претстојната зима.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Форин полиси” за ситуацијата во Косово: Србија…

Се чини дека кавгите со Косово, ракувањето…

Пукање на косовско-српската граница: Нападната косовската полиција

Косовската полиција е нападната денеска на пладне…

Мајмунски сипаници потврдени кај 23 мажи во…

Мајмунски сипаници се потврдени кај 23 мажи…

Српски медиуми: Американскиот амбасадор му рекол на…

Хаосот на Косово бил избегнат откако американскиот…

Се огласи Столтенберг: КФОР ќе интервенира во…

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска…