Србија следната недела ќе ни даде суровина за масло за готвење

t

Наредната недела се очекува одлука за укинување на забраната на извозот на нерефинирано и рафинирано масло за јадење од Србија, информираа денеска од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

– Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, телефонски разговараше со потпретседателот на Владата на Република Србија, Бранислав Недимовиќ, од кого беше информиран дека се работи на одлуката за укинување на забраната за извоз на нерафинирано и рафинирано масло за јадење и истата се очекува да ја донесе следната недела, велат од МЗШВ.

Наредната недела се очекува одлука за укинување на забраната на извозот на нерефинирано и рафинирано масло за јадење од Србија, информираа денеска од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

– Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, телефонски разговараше со потпретседателот на Владата на Република Србија, Бранислав Недимовиќ, од кого беше информиран дека се работи на одлуката за укинување на забраната за извоз на нерафинирано и рафинирано масло за јадење и истата се очекува да ја донесе следната недела, велат од МЗШВ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Јонуз: Македонија ја водат тешки ропаци!

Македонија ја водат тешки ропаци, не во…

Курти не му верува на Радоичиќ: Вучиќ…

Милан Радоичиќ, лидерот на Српската листа, е…

Милановиќ: За кого да ги креваме француските…

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ го коментираше хрватското…

“Не сакам да ја видам”: Мајката на…

Мајката на масовниот убиец Коста Кецмановиќ пред…

Кирби: Загрижени сме, Србија трупа војска на…

Координаторот за стратешки комуникации на Советот за…