Србија со Митровиќ и Влаховиќ од стар ја напаѓа Швајцарија

t

Фудбалерите на Србија се среќаваат со Швајцарија во меч кој ќе одлучи која селекција ќе оди во нокаут фазата од групата Г.

Тоа ќе биде реприза на дуелот од Русија пред четири години, кога Швајцарецот со головите на Џердан Шаќири и Гранит Џака ги испрати „орлите“ дома.

Пресметката пред мечот е јасна – Србија мора да победи со секоја разлика. Во случај на победа на Камерун над Бразил, на Србија ќе и треба триумф над Швајцарија со што поголема разлика.

Во пресрет на стартот на мечот кој е од 20:00 часот, познати си составите:

Србија: В. Милинковиќ-Савиќ – Никола Миленковиќ, Страхиња Павловиќ, Милош Вељковиќ – Филип Костиќ – С.Милинковиќ-Савиќ, Саша Лукиќ, Андрија Живковиќ – Душан Тадиќ – Александар Митровиќ, Душан Влаховиќ

Швајцарија: Кобел – Видмер, Аканџи, Шар, Родригез – Џака, Варгас, Соу, Фрелер – Шаќири, Емболо

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…