Србија со нов црн рекорд: Близу 14.000 новозapaзени, починaлe 19 лица

t

Во последните 24 часа коронавирусот во Србија е потврден кај 13.753 лица а истовремено како последица на овој вирус починале 19 лица.

Тестирани биле 33.163 лица. Со помош на респиратор дишат вкупно 96 пациенти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи: Опасно е да имаш сосед како…

Косовската претседателка, Вјоса Османи изјави дека „опасно…

Србите од регионот, меѓу кои и пратеникот…

Србите од Хрватска, БиХ и Република Српска,…

Вучиќ: Србија не сака да влезе во…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска истакна…

Кремљ го правда или го кара Вучиќ?…

Русија целосно го разбира притисокот што Западот…

Вучиќ: Никогаш нема да преговарам за да…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во српското…