Средба Вучиќ-Ердоган во Њујорк

t

Претседателите на Србија и Турција, Александар Вучиќ и Реџеп Тајип Ердоган денеска се сретнаа во Њујорк за време на заседанието на Генералното собрание на Обединетите нации.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе има ли средба Блинкен-Лавров во Скопје?

Американската страна не побарала средба меѓу рускиот…

Вучиќ: Бугарите негодуваат, затоа што сме попопуларни…

Ги сакам сите вина на нашите браќа…

(Хит Видео) Вучиќ на ТикТок објави разговор…

На социјалната мрежа веќе го следеа повеќе…

Полјански: Режимот во Киев наскоро ќе падне

САД имаат намера да се откажат од…

Срдечна средба на Ковачевски со Александар Сорос

Премиерот Димитар Ковачевски на маргините на Парискиот…