Објавено на:

Среде арпил во Македонија иземерени -4: Еве какво време не очекува денес

t

Во Маврови Анови изутрина се измерени – 4 степени, а во Претор и Крушево -1, додека во останатите делови од државава утринските темрепатур се над нулата.

Ва изминатите 24 часа до 8 часот во Берово наврнале 20 литри дожд на метар квадратен, 16 во Крива Паланка и Виница, 15 во Маврови Анови и Пожаране, 14 во Прилеп, 13 во Охрид, 11 во Битола,…

УХМР информира дека во текот на ноќта дуваше умерен, а наместа засилен ветер од северен и северозападен правец, кој во Штип достигнувал брзина до 50 километри на час.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Кон крајот на денот ветерот ќе ја намали брзината. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 16 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шведска најави закон со кој на граѓаните…

Шведската Влада денеска објави дека ќе усвои…

Леб ќе има по „пристојни цени“, ветува…

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска…

Филмот за Аца Лукас ќе се снима…

Наскоро почнува снимањето на филмот и серијата…

Жителите на Пресил протестираа против поставувањето на…

Жителите на населеното место Пресил, крушевско протестираа…

Гутереш пристигна во Лавов

Антонио Гутереш пристигна во Лавов, каде утре…