Објавено на:

Среќна вест: Нови бебиња во скопската Зоолошка градина

t

Во изминатиот период постојано пристигнуваат среќни вести од скопската Зоолошка градина.

По 20 години се родија лавчиња, па лама, лемури и на крајот бебе камила, но тука не е крајот.

Од Скопје ЗОО објавија дека има бебиња и кај хималајскиот тар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетници се степале па извадиле ножеви во…

СВР Скопје ќе поднесе кривична пријава против…

Пронајдена марихуана, приведен дилер во Скопје

На 28.09.2022 околу 19.00 часот на подрачјето…

Земал 10 милиони, не платил данок: Кривична…

Единицата за економски и компјутерски криминал при…

Да ти е страв по улица да…

На 26.09.2022 во 13.30 часот во СВР…

(Фото) Верижен судир вечерва во Скопје! Учествуваа…

Верижен судар се случи вечерва во центарот…