Објавено на:

„Среќно лето – весел распуст“ ги собра аеродромци од сите генерации на едно место

t

Вчера вечер аеродромци масовно излегоа на забава во рамки на настанот „Среќно лето – весел распуст“!

За одличната атмосфера се погрижија магионичарот Кристијан Шопов, популарните „Поточиња“, музичарот Таско и бендот Некст Тајм.

Овој детски спектакл заврши со играчите на МЗТ Скопје кои несебично го споделија трофејот со нашите најмлади.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одлични вести: Најмалку 150.000 илјади Македонци живеат…

Малцинствата се множат за 10 години (2001-2011)…

(Фото) Гори сува трева кај Смилковско езеро

Пожарот за кој добиваме повеќе пријави од…

Сообраќајна незгода кај Палма

Сообраќајна несреќа се случи пред еден час…

Зеленски „ги клевети“ руските паравоени формации кај…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, соопшти дека…

Четири лица повредени во сообраќајка кај Кавадарци

Синоќа на регионалниот пат Кавадарци-Прилеп, кај место…