Објавено на:

„Среќно лето – весел распуст“ ги собра аеродромци од сите генерации на едно место

t

Вчера вечер аеродромци масовно излегоа на забава во рамки на настанот „Среќно лето – весел распуст“!

За одличната атмосфера се погрижија магионичарот Кристијан Шопов, популарните „Поточиња“, музичарот Таско и бендот Некст Тајм.

Овој детски спектакл заврши со играчите на МЗТ Скопје кои несебично го споделија трофејот со нашите најмлади.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова со страшно предупредување: Украинците се подготвени…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Србија има најскапи бензин и дизел во…

Граѓаните на Србија во моментов точат најскапо…

Кинеските воени вежби се подготовка за инвазија…

Министерот за надворешни работи на Тајван денеска…

(Фото) Уште една тура злато фатено на…

Српската Царина вчера во соработка со полицијата…

MНР: Ги отфрлиме сите наводи дека се…

Во врска со појавени шпекулации во јавноста…