(Видео) Српската полиција пронајде марихуана во возило на брза помош

t

Полицијата вечерва пресретнала возило на Брза помош во Нови Пазар кое е од амбулантата на Здравствениот дом во Рашка и во него пронашла три килограми марихуана, при што возачот бил приведен, инфомира порталот Нова.

Според порталот Нова возило на Брза помош со рашки регистерски таблици било запрено на стариот пат Нови Пазар – Рашка, во близина на новопазарската населба Шестово. Возачот е приведен во СВР Нови Пазар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

(Видео) Знаевте ли дека Лорд Волдеморт е…

Александар Вучиќ на својот профил на ТикТок…