Објавено на:

Српската полиција трага по Македонец: Неговата девојка е пронајдена мртва, а тој исчезнал откако го пријавил случајот

t

Саманта В.(31) е пронајдена мртва во стан во Власотинце, а полицијата се уште интензивно трага по нејзиното момче, државјанин на Македонија.

Смртта на несреќната девојка била пријавена синоќа околу 22 часот.

-Постои сомнеж дека Саманта била мртва неколку дена, но дека момчето дури синоќа го пријавило случајот во полиција. Таа беше пронајдена во кревет во локва крв и покриена со ќебе, но не можеше точно да се утврди од што починала, па наредена е обдукција, вели изворот за српските медиуми.

Македонскиот државјанин кој бил момче на Саманта после тоа исчезна, а полицијата трага по него. Тој се уште не е осомничен, но потребно е да даде изјава.

На местото каде со години живеела Саманта В., велат дека биле изненадени од нејзината смрт.

„Таа е од Власотинце, а еве неколку години беше во брак со мојот братучед. Имаат две деца, работеше во фабрика, но се разведоа и таа се врати во родниот град“ – вели братучедот на поранешниот сопруг на починатата.

„Слушнавме дека е пронајдена мртва, но не знаеме ништо, дали е убиена или штотуку починала. За смртта нејзиниот поранешен сопруг бил известен од полиција, во селото доаѓала патрола“ – објаснува роднината.

Како што вели Саманта не ја видела речиси две години.

-Ги остави децата во селото, братучед ми се прежени, а Саманта некако се оддалечи од нас. Еднаш ја запознавме со еден дечко, веројатно Македонец, зборуваше културно и продолжи понатаму. Многу ни е жал, најлошото за нас е што не знаеме како го загубила животот, додава роднината.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

БОЛНА РАБОТА: Мајка ја принудувала малолетната ќерка…

Мајката која ја принудувала малолетната 14-годишна ќерка…

И Пендаровски се сретна со германската МНР:…

Претседателот Стево Пендаровски ја прими Аналена Бербок,…

Бугарски академик: Треба да ја промениме политиката…

Проф.д-р Спас Ташев од Бугарската академија на…

Балканска работа: Македонка и Србинка се испотепале…

На 22.03.2023 во Полициското одделение Петровец, В.Д.(30)…