Српска листа: Курти продолжува со насилство врз Србите

t

„Тој ги третира Србите на Косово и Метохија како заложници во преговарачкиот процес, кои може да ги малтретира кога сака и на тој начин испраќа порака до Европската унија дека не му можат ништо. Апелираме до КФОР и ЕУЛЕКС итно да спречат упади на специјалните сили и други провокации на режимот на Курти, кои го загрозуваат мирот и предизвикуваат тензии“, се наведува во соопштението на Српска Листа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео)Урнебесна монтажа, како Маск стана Србин?

„Имаше многу дискусии за тоа дали сум…

(Видео+Фото) Протести во Приштина, полицијата со шок…

Денес имаше демонстрации во Приштина. Полицијата се…

Вучиќ: Домашни тајкуни и странски сили работат…

Одредени домашни и странски сили и тајкуни…

Левица бара протестна нота од Османи до…

Претседавачот во заминување на ОБСЕ Бујар Османи,…

Петровска и Османи со протестна нота да…

Министерот за надворешни работи и претседавач на…