Објавено на:

Српски министер тргнал на свадба во Скопје и заглавил на граница: Затоа ни треба Отворен балкан!

t

Српскиот министер за градежништво Томислав Момировиќ синоќа сакал да дојде на венчавка кај колегата Благој Бочварски, но на граница чекал повеќе од еден час. За него тоа е неприфатливо и вели дека затоа е потребен Отворен Балкан.

„Тргнав во Скопје, на венчавката кај мојот пријател и колега Благој Бочварски. На граница чекав подолг од еден час. Тоа е неприфатливо. Потребен ни е Отворен Балкан“, напиша Момировиќ на Твитер.

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски му го честита бракот на својот колега министерот Благој Бочварски и објави фотографија на која се наоѓаат тој, неговата сопруга, заедно со министерот Бочварски и сопругата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Харадинај за Курти: Повторно ќе го направи…

Рамуш Харадинај му порача на косовскиот премиер…

Пендаровски во посета на Белгија: Ќе разговара…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе престојува во…

Рано утрово земјотрес ја погоди Хрватска

Ноќеска во 2 часот и 3 минути…

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

За денеска во Основниот суд во Тетово…

Денеска македонско-бугарски бизнис форум „До една милијарда…

Под покровителство на министрите за надворешни работи…