Објавено на:

Српски министер тргнал на свадба во Скопје и заглавил на граница: Затоа ни треба Отворен балкан!

t

Српскиот министер за градежништво Томислав Момировиќ синоќа сакал да дојде на венчавка кај колегата Благој Бочварски, но на граница чекал повеќе од еден час. За него тоа е неприфатливо и вели дека затоа е потребен Отворен Балкан.

„Тргнав во Скопје, на венчавката кај мојот пријател и колега Благој Бочварски. На граница чекав подолг од еден час. Тоа е неприфатливо. Потребен ни е Отворен Балкан“, напиша Момировиќ на Твитер.

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски му го честита бракот на својот колега министерот Благој Бочварски и објави фотографија на која се наоѓаат тој, неговата сопруга, заедно со министерот Бочварски и сопругата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во тетовско: 69-годишен жител на Мала…

Вчера попладне 69-годишен жител на тетовското село…

Захарова: Загрижениот Запад им праќа на украинските…

Малку е веројатно дека на Запад се…

Над 3.000 странски работници веќе се во…

„Квотата од 5000 странски работници е пополнета…

Стана 100 евра поскапо да се добие…

Таксата за добивање адреса во Ќустендил за…

МОН одобриле нови учебници за средно образование,…

Во 2022 година Педагошката служба одобри стотина…