Објавено на:

Српски министер тргнал на свадба во Скопје и заглавил на граница: Затоа ни треба Отворен балкан!

t

Српскиот министер за градежништво Томислав Момировиќ синоќа сакал да дојде на венчавка кај колегата Благој Бочварски, но на граница чекал повеќе од еден час. За него тоа е неприфатливо и вели дека затоа е потребен Отворен Балкан.

„Тргнав во Скопје, на венчавката кај мојот пријател и колега Благој Бочварски. На граница чекав подолг од еден час. Тоа е неприфатливо. Потребен ни е Отворен Балкан“, напиша Момировиќ на Твитер.

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски му го честита бракот на својот колега министерот Благој Бочварски и објави фотографија на која се наоѓаат тој, неговата сопруга, заедно со министерот Бочварски и сопругата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРУКА НЕВИДЕНА: Функционер на ВМРО-ДПМНЕ ѝ се…

Партијата како организација нема помогнато за уставобранителите,…

,,ЌЕ ИМ ДАДЕМЕ ПАРИ АКО ОДАТ НА…

Повеќето од нив можеби немаат финансиски или…

Груевски беше преголем за овој народ: Направи…

Груевски придаваше вредност на секоја пора од…

(Видео) Бербок на Мицкоски му кажала дека…

За целата ситуација во опозицијата јас го…

Неовластено поставил 50 лежалки и 25 чадор…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(65)…