Стартни состави: Македонија со ултра-офанзивен состав ја напаѓа Бугарија!

t

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе ја дочека Бугарија во последниот натпревар од третото издание на Лигата на нациите. Иако натпреварот нема претерано резултатско значење, двете селекции се во директна битка за подобра позиција во групата, што носи бенефиции понатаму. 

Во пресрет на дуелот, на нешто помалку од еден час пред стартот, селекторите ги отворија картите за средбата. Благоја Милевски се соочи со многу проблеми пред овој репрезентативен прозорец, отсуствуваат доста важни играчи, па јасно беше дека во Грузија се истрча со целосно измешан состав. Таков е случајот и за скопската пресметка со Бугарите, 

  • Стартни состави за дуелот во Скопје:

Македонија: Димитриевски; Зајков, Бејтулаи, Муслиу;Тодороски, Барди, Елмас, Трајковски, Алиоски; Ристовски, Миовски.

Пресметката на националната арена „Тодор Проески“ се очекува да се одигра во одлична атмосфера, пред солидно пополнети трибини. 

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата повикува на ДЕЈТОНИЗАЦИЈА на Македонија, ќе…

Двојазичните униформи се спротивни на амандманот пет…

Дојавите за бомби во Бугарија ги праќаат…

„Во РМ уште во октомври минатата година…

Влада “мало сутра”: Шест дена пред изборите,…

Шест дена пред претстојните предвремени парламентарни избори…

Продолжува ли Христијан Пендиков да бега од…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…

Македонско сценарио во Бугарија: Дојави за бомби…

Нови закани за бомби денеска се примени…