Објавено на:

Столтенберг е позитивен на Ковид-19

t

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, заразен е со коронавирусот, соопшти денеска портпаролот на Алијансата, пренесуваат светските медиуми.

Како што објави неговиот портпарол на Твитер, Столтенберг има благи симптоми на вирусот, пишува Ројтерс.


Според овие инфроамции, Столтенерг во наредните денови ќе продолжи да работи од дома, во рамките на белгиските протоколи за спречување на ширењето на коронавирусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германија од 1 јули ќе ги наплаќа…

Германија ќе започне да ги наплаќа брзите…

Хрватскиот МНР позитивен на корона, ќе одат…

Гордан Грлиќ Радман, министер за надворешни и…

72 новозаразени, од кои 8 реинфекции, 35…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Столтенберг: Работиме со Турција за да ги…

-Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изрази…

60 новозаразени, двајца починати е денешниот Ковид…

Во последните 24 часа, регистрирани се 60…