Објавено на:

„Стоп листа“ на Русија за вкупно 49 Британци, меѓу кои 29 новинари

t

Русија денеска објави ажурирана „стоп листа“ со која се забранува влез во земјата на вкупно 49 државјани на Британија.

Ажурираниот список вклучува 29 новинари и 20 државјани на Британија за кои Русија верува дека се поврзани со одбранбената индустрија на Обединетото Кралство, се вели во соопштението на руското Министерство за надворешни работи, објави Си-Ен-Ен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…

Зеленски дециден: Нема мир додека Русија не…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ја отфрли можноста за…

Орбан: Оваа војна може да стави крај…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека не…

Русија распореди авиони МиГ-31 со хиперсонични ракети…

Три авиони-пресретнувачи МиГ-31 со хиперсонични ракети воздух-земја…

САД, ЕУ и Канада бараат руските дијаманти…

САД, ЕУ и Канада бараат руските дијаманти…