Објавено на:

Стратегија на Владата е хиперпродукција на скандали: Истите пред 6 години би значеле пад на Влада

t

Стратегија на оваа Влада е хиперпродукција на скандали кои ги покриваат најголемите скандали и одвлекуваат внимание, а пред 6 години би значеле пад на Влада, вели во гостување во “Што не е јасно” уредникот на Инфомакс, Александар Митовски.

Денеска нема инвестиции за да ја крпат македонската економија за да имаме поткрепа да земем заем од 900 милиони евра. За време на претходната економска криза тогашната влада ги ублажуваше шоковите со големи инвестициски циклуси.

Еве сега купивме зејтин од Србија и ќе го експортираме во Албанија, а тука без сомнеж има некаков интерес.

ПР стратегија на оваа Влада е хиперпродукција на скандали, кога ќе се лсучи нешто големо тие имаат десетина помали за да го покријат најголемиот. Денеска на секој медииум има по десетина скандали кои пред 6 години би значеле пад на Владата, ама денеска се помалку скандалозни. – накратко објасни Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема да се јадат само макарони: Владата…

Од идната недела граѓаните може да очекуваат…

(Фото) Членовите на Владата отсега ќе ги…

Демонстрантите на денешниот протест кој започна пред…

Полската влада на референдум ќе ги праша…

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки денеска најави дека…

БОМБА: СИТЕ МИНИСТРИ НА ДУИ ПОДНЕЛЕ ОСТАВКИ…

Сите министри од ДУИ денеска испратиле писмо…