Страшна експлозија во Истанбул: 11 лица се повредени!

t

Единаесет лица се повредени во експлозија во најпознатата улица и пешачка авенија во Истанбул, Истиклал.

Како што пренесуваат турските медиуми, на местото на настанот има амбулантни и противпожарни возила, како и полиција.Продавниците се затворени, а причината за експлозијата не е позната.

Засега од МНР нема информации дали во експлозијата се повредени македонски државјани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) СЕ ЗАПАЛИ КАПАЛИ ЧАРШИЈА: Голем пожар…

Пожар го зафатил покривот на Капали чаршија…

Драма на небото: Авион од Истанбул до…

Авионот од Истанбул за Париз штотуку принудно…

Турција го подготвува Истанбул за справување со…

Турските власти имаат намера да почнат да…

ЕКСПЛОЗИЈА ВО ПАРИЗ: Две лица се исчезнати,…

Две лица се исчезнати, а најмалку 30…

Експлозија во Русија, четири лица загинаa

Најмалку четири лица загинаа, а две се…