СТРАШНО: Малолетник возел автомобил, повредени три лица кои имаат по 14 години!

t

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска околу 1:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, кај бензинска пумпа во село Арнакија, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 14-годишник од Скопје и патничко возило „рено“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.С.(19) од Скопје, кој го напуштил местото на несреќата.

-Притоа, со тешки телесни повреди се здобиле возачот на возилото „пежо“ и неговиот 14-годишен сопатник, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека уште еден 14-годишен сопатник се здобил со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Од МВР информираат дека за настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СТРАШНО: Малолетник возел автомобил, повредени три лица…

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска…

Од Вардар се пофалија: Ги продадовме речиси…

Од шампионот на Македонија информираат дека за…

ФФМ им се заблагодари на навивачите за…

Фудбалската Федерација на Македонија предмалку преку социјалните…

СТУДЕНТИТЕ ГО КРЕВААТ ГЛАСОТ: Излегуваат на масовен…

Државата како да нема слух за барањата…

Јандриоски до двете најголеми партии во Македонија:…

Фејсбук статус на Кристиан Јандриоски: Советниците на…