Објавено на:

Страшно: Се запали авион со 113 патници во Кина, драмата се случила откако се лизнал при полетување (ВИДЕО)

t

На аеродромот во Чонгкинг, Кина, се случи драма кога авион се запали при полетување. Кинеската „Тибет ерлајнс“ соопшти дека сите патници и членови на екипажот се евакуирани и дека никој не загинал, пренесе Ројтерс.

Во авионот имало 113 патници и девет членови на екипажот, а пријавени се само полесни повреди, соопштија од „Тибет ерлајнс“.Според Ројтерс, пилотите престанале да полетуваат според процедурите откако доживеале абнормалност, се вели во соопштението на CAAC, што довело до гребнатини на моторот и пожар откако авионот излетал од пистата.

Плановите за итни случаи се активирани и инспекторите се упатиле на местото на настанот, додаде воздухопловното регулаторно тело.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ги зафркнавме со санкциите: Русија го зголеми…

Руските енергенси се пренасочуваат во Азија: извозот…

Џипинг: Вистинската демократија во Хонгконг започна по…

Вистинската демократија во Хонгконг започна по неговото…

Кина им сржа на Г7: Не се…

Кина ги повикува земјите од Г7 да…

НАТО ќе ја означи Кина како “системски…

Во новиот стратешки концепт на алијансата, НАТО…

Борис Џонсон сака Г7 да го размрда…

Може да се најде рамнотежа помеѓу заштитата…