Објавено на:

Страшно: Скопјанка и нејзиното дете претепани во нивниот стан во Центар

t

На 07.03.2022 во 15.30 часот во Полициска станица Центар, Ј.Г.(37) од Скопје пријавила дека додека била во нејзиниот дом на подрачје на Центар со нејзините две деца, околу 12,45 часот дошле С.Џ. и Д.Џ. по што Д.Џ. физички ги нападнал неа и едно од нејзините деца поради претходна расправија помеѓу нејзиниот син и негова соученичка, сестра на напаѓачот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во Скопје: Насилно ја заклучил жената…

На 29.03.2022 во 03:00 часот во Полициската…

(Видео) Најмалку четири цивили, меѓу кои дете…

Четворица цивили, меѓу кои едно дете и…

Огромна бројка: Колкав процент од лекарите во…

Над 77 проценти од анкетираните доктори од…

Драма во Скопје: Наставник нападнал дете во…

На 09.03.2022 во 08:45 часот во Полициска…