Страшно: Старец удрил тетовец со кола па избегал

t

Тетовската полиција информира дека приведен бил возач кој заминал од местото на сообраќајката во која повреден бил пешак.

Незгодата се случила вчера на улица „Иво Лола Рибар” во Тетово.

„Во 16 часот и 10 минути во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 85-годишниот Н.С.. Тој претходно со патничко моторно возило „ауди” со тетовски регистарски ознаки на улица Иво Лола Рибар во Тетово удрил во пешакот Р.И.(62) од Тетово и го напуштил местото. При тоа, пешакот се здобил со телесни повреди констатирани во Клиничка болница Тетово“, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Протест на Независниот синдикат на полицијата пред…

Независниот синдикат на полицијата денеска организираше протест…

Полицијата претепала 22-годишно момче во Тетово? Полцајците…

Бил запрен од полицијата поради контрола, но…

По 15 месеци од несреќата започна отстранувањето…

Петнаесет месеци по трагичниот случај во модуларната…

Драма во Тетово: Бездомни кучиња нападнале жена,…

Со скршеница на десната нога и повредена…

Спасовски: Полицијата стана една од најтранспарентните институции…

Полицијата стана една од најтранспарентните институции, со…