Страшно: Три тинејџерки киднапирале и нападнале малолетно девојче во Струмица

t

Девојки на возраст од 17, 18 и 20 години киднапирале малолетно девојче, го држеле во стан и го нападнале со остар предмет, соопшти МВР.

„На 03.09.2022 околу 18.00 часот во Струмица од полициски службеници од СВР Струмица приведени се 17 годишна малолетничка, С.Р.(18) и С.П.(20) од струмичко (сите три женски лица) откако било пријавено дека на 02.09.2022 околу 20.00 часот во стан во Струмица противправно држеле и физички, со употреба на остар предмет, нападнале малолетничка од Струмица“, се вели во полициското соопштение.

По документирање на случајот ќе следат соодветни поднесоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струмица вечерва меѓу најзагадените градови во светот

Струмица вечерва е меѓу најзагадените градови во…

Притвор за 25-годишникот од Струмица кој ја…

Дваесет и петгодишниот струмичанец П.И., кого ОЈО…

Обдукција ќе утврдува како починала 83-годишната жена…

Телото на 83-годишната старица која вчера попладне…

Трагедија во Струмица: Едно лице загина во…

Едно лице загина во пожар што избувнал…

Струмица, Неготино и Охрид вечерва најзагадени градови…

Струмица, Неготино, Охрид и Прилеп вечерва се…