Стружанец за Бадник ја нaтeпaл coпрyгата

t

На 06.01.2022 година во ОВР Струга, пријавено e дека Б.Ш.(30) од струшкото село Октиси во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга. По целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струшките дуќанџии бараат да им се дозволи…

Струшките дуќанџии бараат да работат во недела.…

За 73 сантиметри денеска е зголемен водостојот…

За 73 сантиметри денеска е зголемен водостојот…

Полицијата уапси стружанец, пукал на семејна веселба

Полициски службеници од ОВР Струга синоќа го…

Драма во Скопје: Насилно ја заклучил жената…

На 29.03.2022 во 03:00 часот во Полициската…