Струмица вечерва меѓу најзагадените градови во светот

t

Струмица вечерва е меѓу најзагадените градови во светот заедно со Тетово.

Меѓу најзагадените градови во Македонија покрај Тетово и Струмица се и Кичево, Гевгелија, Велес.

Во градовите каде има високо ниво на загаден воздух имс е препорачува на граѓаните да не излегуваат надвор доколку не мораат и да носат маски. Овие препораки важат особено за трудниците, хронично болните и малите деца.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој рече дека земјоделието не е исплатливо?…

Во земјоделските пластеници на 48-годишен струмичанец полицијата…

(Видео) Струмица како Венеција: Градот плови по…

Големо невреме проследено со град и грмотевици…

Костадин Костадинов и неговата девојка маскирани како…

Атанас Костуранов и Катерина Јовановска се избрани…

Струмичанец ќе одговара за објава на Фејсбук

СВР Струмица поднесе кривична пријава против З.С.(34)…

(Видео) Црни облаци чад: Горат депонија и…

Пожар избувна денеска на пладне кај Струмица…