Струмичанец дома си правел kypшуми

t

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Ј.К.(28) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 15 август 2020, полициски службеници извршиле претрес на домот каде престојувал пријавениот во село Попчево, при што пронашле и одзеле повеќе куршуми од различен калибар – информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот парламент контра Радев: Оружје во Украина…

Бугарскиот парламент го отфрли ветото што претседателот…

Затворски полицаец од Струмица однел затвореник да…

ОВР Валандово поднесе кривична пријава против Р.М.(42)…

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ: Над 500 лица…

Европол уапси 566 лица и заплени над…

Струмица вечерва е најзагаден град во Европа!

Струмица вечерва е најзагаден град во Европа,…

(Видео) Моди леташе со борбени авиони произведени…

Премиерот го постави домашното производство на оружје…