Објавено на:

Судијата Лахоз ги тешеше фудбалерите на Украина по поразот од Велс

t

Репрезентацијата на Украина, земја каде што веќе три месеци се води војна по инвазијата на Русија не успеа да се пласира на Светското првенство.

Натпреварот украинските фудбалери го дочекаа во солзи, а беше забележана и ретка сцена во која главниот судија Матеу Лахоз од Шпанија ги тешеше фудбалерите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија не е меѓу нив – Путин:…

Русија високо ги цени своите сојузници и…

Низа свечености по повод 30-годишнината од формирањето…

На свечен настан во касарната „Илинден“ по…

На раб на катастофа: Експлозии одекнаа во…

Неколку експлозии одекнаа во близина на нуклеарната…

Украинците уништија едно од седиштата на Вагнер

Шефот на украинската воена управа во Луганск,…

Ѓоргиев: Периодот на 19 и 20 век…

Доколу нема договор, Комисијата по секоја цена…