Судот ја одбил гаранцијата, Зеќири доби нови 30 дена притвор

t

Поранешниот владин генерален секретар Мухамед Зеќири денеска добил решение за нови 30 дена притвор во затворот „Скопје“ во Шутка потврди неговиот адвокат Александар Трајковски за „Фокус“.

Трајковски тврди дека бил понуден и недвижен имот, како гаранција дека нема да се даде во бегство, но таа била одбиена од Кривичниот суд. Одлуката следува по истекот на првиот месец откако му е одредена мерката за обезбедување на
присуство.


Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…

СДСМ без срам и перде се јавија…

„Вечерва граѓаните беа сведоци на нови инциденти…

(Фото) Најнов извештај од МВР: 47 полицајци…

47 поврдени полицајци, 11 потешко, 2 посериозно,…

Забрчанец за денешните протести: Вергините, маските и…

„Вергините, маскираните и русјаците ни ја палат…