Судот ја одбил гаранцијата, Зеќири доби нови 30 дена притвор

t

Поранешниот владин генерален секретар Мухамед Зеќири денеска добил решение за нови 30 дена притвор во затворот „Скопје“ во Шутка потврди неговиот адвокат Александар Трајковски за „Фокус“.

Трајковски тврди дека бил понуден и недвижен имот, како гаранција дека нема да се даде во бегство, но таа била одбиена од Кривичниот суд. Одлуката следува по истекот на првиот месец откако му е одредена мерката за обезбедување на
присуство.

Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јонуз за Голема Албанија: Ќе има крв…

Во Македонија нема кoлумниста што секоја колумна…

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето…

Во координација сме со јавен обвинител и…

Македонија доби 6,5 милиони евра КАЗНА од…

Минатата година на Европската банка за обнова…

Телефонски разговор Османи – Милков

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари…

Курти за изјавите на Вучиќ: Тој е…

Косовскиот премиер Албин Курти денеска потенцираше дека…