Сè е проверено, дојавите за бомби се лажни!

t

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави дека девет училишта на територија на Скопје добиле порака на електронската адреса со закана за поставена експлозивна направа, и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата, а потоа се извршени и детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Страшна сообраќајка вечерва во Скопје: Загина младо…

Страшна несреќа се случи вечерва на скопските…

(Фото) МВР се поднови со нови возила…

Одличната соработка и партнерството продолжуваат, велат од…

Едно лице е приведено: Детали за вчерашната…

Во полициска акциска контрола во угостителски објекти…

МВР го најде осомничениот за кражбата на…

По преземени мерки и активности, вчера во…

МВР “не застана”: 190 казни само во…

Во засилените контроли во областа на сообраќајот…