Тажна вест: Македонската кошарка остана без уште врвен спортист

t

Македонската кошарка денеска остана без уште едно познато име.

Кошаркарската федерација информира дека почина Сашо Лазаров (1968-2021), човекот кој беше синоним за кошаркарскиот спорт во Кочани.

Македонската кошарка остана без уште врвен спортист, почина Сашо Лазаров „Чапо“

-Долги години „Чапо“ беше дел од екипата на Кочани Деликатес, од најславните денови на клубот од Кочани кој беше на врвот на македонската кошарка. Смртта го затекна Сашо Лазаров како основач и предводник на КК „Дино Баскет“, клубот кој во иднина ќе го води токму неговиот наследник – Дино, објави КФСМ.

Вечна му слава!

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дополнителни 36 спасувачи ќе бидат испратени во…

Дополнителни 36 припадници на специјалните сили обичени…

САД ја поздравуваат деескалацијата на реториката меѓу…

САД ги поздравуваат напорите на лидерите на…

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…