Објавено на:

Таксист удрил скопјанец во инвалидска количка поради претходна расправија

t

На 28.07.2022 во 18.55 часот во СВР Скопје, Е.Л.(63) од Скопје пријавил дека околу 15.40 часот на подрачјето на Бит Пазар, по претходна расправија, бил физички нападнат од едно лице кое управувало такси возило, по што со возилото го удрил и ја оштетил неговата инвалидска количка.

Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема крај: И денеска дојави за бомби…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Дојави за бомби денеска во вкупно осум…

На меил адреси на осум средни училишта…

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…