Објавено на:

Талат мисли му ја – Володин: Сите кои воено ја помагаат Украина ќе бидат гонети како воени злосторници

t

Володин им се закни на сите премиери и претседатели на држави кои воено ја помогаат Украина со обвинение за воено злосторство.

Рускиот политичар Вјачеслав Володин, претседател на Државната Дума, изјави дека сите шефови на држави кои и снабдуваат оружје на Украина треба да бидат кривично гонети како воени злосторници.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЧК по улици ви парадира и не…

Ситуацијата пред Собранието на РМ денска ескалираше…

Димитров: На крајот сите ќе бидеме губитници,…

За било какво насилство нема оправдување. Протестите…

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…

СДСМ без срам и перде се јавија…

„Вечерва граѓаните беа сведоци на нови инциденти…

(Фото) Најнов извештај од МВР: 47 полицајци…

47 поврдени полицајци, 11 потешко, 2 посериозно,…