Објавено на:

Талат мисли му ја – Володин: Сите кои воено ја помагаат Украина ќе бидат гонети како воени злосторници

t

Володин им се закни на сите премиери и претседатели на држави кои воено ја помогаат Украина со обвинение за воено злосторство.

Рускиот политичар Вјачеслав Володин, претседател на Државната Дума, изјави дека сите шефови на држави кои и снабдуваат оружје на Украина треба да бидат кривично гонети како воени злосторници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…