Објавено на:

Таман се порадувавме: Нов скок на цените на нафтата

t

Цените на нафтата на меѓународните пазари се искачи до 109 долари, поради загриженоста за помала испорака од Русија и Либија.

На лондонскиот пазар нафтата се зголеми до 108,71 долар, односно порасна за 1,46 долари во однос на претходното затворање.


Идентично беше и на американскиот пазар каде што цената достигна 104,06 долари, односно 1,5 долари повисока цена.

Цените на двата пазари остро паднаа во вторникот, но сега повторно следи раст и поради санкциите против Русија, а во план е нов пакет за удар врз Русите поради инвазијата во Украина

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОЧИНАА 2 ЛИЦА: Регистрирани 355 нови случаи…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Михајловски: Не е точно дека не можеме…

Не е точно дека не можеме да…

Таравари за пукањето вчера: Што има да…

Арбен Таравари од Алијанса на Албанците во…

Финска ќе постави бариери на границата со…

Парламентот на Финска денеска изгласа Закон за…

Арсовска предлага средношколците цело лето да се…

Советниците на градскиот Совет ќе можат на…