Објавено на:

Тампониран патот од кавадаречко Бегниште до манастирот ,,Свети Атанасиј“

t

– По иницијатива на Месната заедница на селото Бегниште, вчера беше извршено тампонирање на патот од селото до манастирот „Свети Атанасиј”, информираа денеска од кабинетот на Кавадарци

– Истовремено, беа донесени и бекатон коцки за дворот на манастирот.  Сето ова е овозможено благодарение на донациите од општествено одговорните компании во Кавадарци и тоа Слога промет, Градба промет, Интер промет дизајн и Ас-машини. Жителите на Бегниште изразија голема благодарност до ЈП Комуналец и градоначалникот Митко Јанчев, од нив пак беше донирана механизацијата за работа на терен, соопштија од градоначалничкиот кабинет.

Од кабинетот на Јанчев нагласија дека продолжуваат со активности во сите урбани и рурални средини во општината.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор: Мртвиот маж од Кавадарци бил најпрво…

Првичниот наод од обдукцијата врз телото на…

Млад кавадарчанец повреден откако со возило удри…

Дваесет и двегодишен кавадарчанец изутринава изгубил контрола…

Мртво тело со изгореници пронајдено во Кавадарци

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство…

Тешко повреден маж од Кавадарци: Со “Сканија”…

На 28.08.2022 околу 01:30 часот на патот…