Таравари, царе, може да извадиш мапа каде да се движат Македонците во Македонија?!

t

Арбен Таравари денеска предизвика лавина реакции на социјалните мрежи откако тој во изјава коментирајќи го вчерашниот инцидент кај ТЦ Мавровка, практично им посочи на демонстрантите да не се движат во места со доминантно албанско население.

Arben Taravari

Царе, може да извадиш мапа и да ни кажеш на нас Македонците каде смее да се движиме во Македонија?” – напиша Кристиан Јандриоски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Таравари избран за редовен професор на Meдицинскиот…

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен…

(Видео) Урнебесно – Села честиташе Велигден за…

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села,…