Тасевски му пиша на Путин: Владе ваква геополитичка партија шах нема одиграно ниту еден државник пред тебе во последниве 70 години

t

Друже Владе, ние Македонците од срце ти честитаме за надградената руска територија.

Ваква геополитичка партија шах нема одиграно ниту еден државник пред тебе во последниве 70 години.

Им ги избегна сите санкции на западните ретарди и нивни потрчковци. Им ги минираше санкциите бе.

Пола ЕУ од тебе купува гас во рубљи и тоа кришум од големото братче.

Индија С. Арабија, Кина, Бразил, купуваат од тебе во рубљи.

Чоек а бе го измести од шарки целиот западен пешкиризиран свет. Не знаат што со тебе.

Па ти правеа вуду дека си умрен, болен од рак, од деменција, од хемороиди, дека твојата војска бега, дека Русите те мразат….

А ти, им ја врати славата, силата и гордоста на Русите.

Ја извади Русија од калта во која ја закопаа цијашите во 1992 кога ви спиеја во Кремљ и ви се потсмеваа зад грб.
Сега си повторно лидер на светска сила, којашто и економски станува голема закана за САД. Да да, економски.
Башка муабетот дека од денес цијашите знаат колку си решен да употребиш тактичка нуклеарка доколку НАТО ја нападне надградената Русија.

Сега е ситуацијата ол ин, која добро ќе ја одиграш, зашто ти е планирана, иако не сакаше до неа да дојде.
Пази само со тие нуклеарките ко ќе почнеш. Не мора првите две наваму, кон нас. Гаѓај нешто друго, погоре.
Оти ние Македонците тебе си те сакаме…. Малку од инает додуша, дека оние другите, фините ни го онадија мамичето на нас Македонците.

И затоа ќе уживаме во нивната пропаст. Па макар и ние пропаднале со нив

Кармата не е кучка.
Кармата си ти Владе.

Фејсбук статус на актерот Сашо Тасевски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во четврток е последниот неработен ден за…

Овој четврток ќе биде последниот неработен ден…

Внимавајте: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Ковачевски на Самитот Западен Балкан-ЕУ во Тирана

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со лидерите од…

Захарова: Нема да се повлечеме од нуклеарната…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Утринска магла, променливо облачно и слаб ветер

Наутро наместа со појава на магла, во…