Тасевски: Пази, Славјанка стварно поверува дека е железната лејди на НАТО

t

Сашо Тасевски ги коментира изјавите на македонската министерка за одбрана, Славјанка Петровска, која на Русија и нејзиниот претседател им порача дека очекува јасна потврда дека руските сили се повлекуваат од руско-украинската граница, инаку ќе счедувале сериозни последици.

И, дај ставете ја на терапија Славјанка.


Она стварно поверува дека е железната лејди на НАТО.

Пак му се наврте на Путин.

Пази, не верувала дека тој ја повлекува војската. Бара цврсти гаранции од него, инаку ќе морал да, се соочи со некои последици.

А, бе Славјанке, Путин ако прдне пола свет ќе фати да бега по скали ко за земјотрес.

Некој руски пилот на Миг, да фрли две вотки, да скршне од курсот и да го помеша Скопје со Киев, нема со што да го запреш да не го пеплоса со четири ракети.

Дај бе жено затни се, земи грицкај нешто нон стоп колку да не збориш. Доста изигруваш кловн – коментира Тасевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Копаат ровови за гробници, полицијата секој ден…

Масовните гробници кои во последните неколку дена…

БОМБА од Украина: Порошенко се обидел да…

Поранешниот претседател на Украина Петро Порошенко се…

Кулеба се пофали: Пристигнува ново тешко оружје…

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитриј Кулеба…

Бугарскиот европратеник Ќучук: После толку обиди за…

Бугарскиот европратеник и известувач за Македонија, Илхан…

САД не престанува: Нови санкции за две…

САД денеска воведоа санкции за две руски…