Тасевски: Пази, Славјанка стварно поверува дека е железната лејди на НАТО

t

Сашо Тасевски ги коментира изјавите на македонската министерка за одбрана, Славјанка Петровска, која на Русија и нејзиниот претседател им порача дека очекува јасна потврда дека руските сили се повлекуваат од руско-украинската граница, инаку ќе счедувале сериозни последици.

И, дај ставете ја на терапија Славјанка.

Она стварно поверува дека е железната лејди на НАТО.

Пак му се наврте на Путин.

Пази, не верувала дека тој ја повлекува војската. Бара цврсти гаранции од него, инаку ќе морал да, се соочи со некои последици.

А, бе Славјанке, Путин ако прдне пола свет ќе фати да бега по скали ко за земјотрес.

Некој руски пилот на Миг, да фрли две вотки, да скршне од курсот и да го помеша Скопје со Киев, нема со што да го запреш да не го пеплоса со четири ракети.

Дај бе жено затни се, земи грицкај нешто нон стоп колку да не збориш. Доста изигруваш кловн – коментира Тасевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Охридските нуркачи од Центарот „Амфора“ го развиорија…

Професионална екипа од Нуркачкиот центар „Амфора“ од…

Приведени двајца насилници што нападнаа продавач кај…

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал…

КАКВИ СОВЕТИ ОЧЕКУВА ОД ФУДБАЛЕРОТ? Зеленски го…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, го назначи…

ВИДЕОТО Е ЛАЖНО, СЕ ГЛЕДА ДЕКА ИМА…

Српскиот министер за надворешни работи и вицепремиер…

Нападната гранична патрола на Србија и Унгарија:…

Утринава со автоматско оружје била нападната граничната…