Тасевски: Пендаровски, ми се гади од тебе, од Ковачевски, Маричиќ, од матицата Заев, како мајка да не ве родила!

t

Стево да ти кажам сега нешто без пцовка:
Ти може си им претседател на Бугарите, Албанците, Ромите, марсовците, ама не си им претседател на Македонците. Ти вчера се самоизбриша со гумичка, пишува актерот Сашо Тасевски на Фејсбук.

Стана измеќар на бугарскиот шовинизам. Стана џелат на македонскиот народ.
Не се ова празни фрази Стево.
Како можеш да изјавиш дека затоа што сме биле малку и сме имале плати од 500 евра мора да ја проголтаме секоја бугарска помија.
Се преслуша ли што кажа?
Кој ти го напиша говорот Стево?
Предавнички Стево, предавнички.
Срами се од себе, од семејството, од галичките прадедовци. Срами се од функцијата.
Убав човек, а расипана душа.
Може подобро за тебе ќе беше само да те опцујам.
Ми се гади од тебе, од Ковачевски од Маричиќ, од матицата Заев.
Како мајка да не ве родила.
Како да ве пркнале во бугарски инкубатор на некоја фарма за предавници, пишува Тасевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Препораките на комисијата се според принципот…

Препораките на мешовитата комисија за историски прашања се на принцип…

Бугарското МНР ја охрабрува комисијата да работи…

Бугарското МНР објави соопштение со протоколите од…

Ѓоргиев: Препораките за заедничко чествување и промената…

Идентитетите во средниот век и сегашните национални…

Мали гужви на граничните премини: Се чека…

На Граничниот премин „Богородица“ времето на чекање…

Земја, која со оружје помага друга земја,…

Професорот Љубомир Цуцуловски на Фејбук објави кратка…