Тасевски: Сите да се помочаме на нашите дипломи и на професии и на кариери, Адеми на 25 години докторирал на шкљ факултети во Тетово

t

Адеми, на 25 години докторирал на шкљ факултети во Тетово, на тие години станал и професор на истиот шкљ факултет кој е 20000-то место на свет.

Сите да се помочаме и на нашите дипломи и на професии и на кариери, и на сметката у банка. Пу јазик. Проклетија од држава, пишува на својот профил на Фејсбук актерот Сашо Тасевски.

Порано не можеше да помислиш да докторираш пред 35 година, а професор се стануваше после 40 та.
Ама Адеми е изгледа гение.
Ама тоа не е се.
На 25 години ги извршувал инајвисоките функции во државата, додека предавал на шкљ факултетот и додека го пишуел докторатот.
И држава водел дечкото од село Опае.
Тоа се во 25 година од животот.
После велат во наредните пет станал милионер.
Кај го има ова бе?
Знаете ли колку е ова погубно што некој го дозволил.
Шиљокурани со два грама мозок да воспитуваат образуваат млади да доктприраат и да водат држава само зашто се од ДУИ.
Па после нема да дивее во Собрание.
Некој му дозволил да дивее.
Некој го штити.
Резил бе, резил.
Сите да се помочаме и на нашите дипломи и на професии и на кариери
И на сметката у банка.
Пу јазик. Проклетија од држава, пишува Тасевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Гори сува трева кај Смилковско езеро

Пожарот за кој добиваме повеќе пријави од…

Сообраќајна незгода кај Палма

Пред малку се случи сообраќајна незгода во…

Зеленски „ги клевети“ руските паравоени формации кај…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, соопшти дека…

Четири лица повредени во сообраќајка кај Кавадарци

Синоќа на регионалниот пат Кавадарци-Прилеп, кај место…

(Видео) Гром преполови бандера на половина, невреме…

Од раните утрински часови циклонот се движи…