Таткото на Маричиќ му порача „једи гов*а“ на новинар, вицепремиерот се извинуваше

t

Таткото на вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ, Момир Маричиќ, преку коментар му порачал да „једи *овна“ на новинарот на „А1он“ кој упатува прашања за фамозните бифтеци за време на заедничката прес-конференција со еврокомесарот Дејвид Гир.

Коментарот бил напишан завчера, а достапен бил сè до вчера попладне, кога споменатиот портал го контактирал вицепремиерот.

Целосно се оградувам од какви било навредливи пораки кои ги објавил кој било вклучувајќи го и мојот татко. Неговите коментари во никој случај не ги одразуваат моите ставови, ниту некогаш зборувал во мое име. И двајцата сме возрасни и секој одговара за своите ставови и постапки. Јас моите ставови ги изнесов јавно на прес-конференција и секогаш изнесувам ставови кон медиуми со должна почит и внимание, вели Маричиќ за „А1он“.

Од порталот вчера се обиделе да стапат во контакт и со Момир Маричиќ во врска со неговиот коментар, но безуспешно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Левица го потсети Мицкоски дека потпишуваа…

Со влезот на ВМРО-ДПМНЕ во оваа влада,…

ДУИ прифати да не биде дел од…

ДУИ е подготвена да поддржи Влада без…

Јандриоски: Сите ја предадовте Македонија, проклети да…

Сите ја предадовте Македонија. Проклети да сте!…

Ќерката на еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ:…

НАРОДЕ МАКЕДОНСКИ! ПОЧНА ЛИДЕРСКА СРЕДБА НА ДВАЈЦА…

Апасиев: ДПМНЕ го продаде кучата!

ДПМНЕ го продаде кучата, пишува на Фејсбук,…