Теа Таировиќ мета на страшни напади и од Македонија и од Бугарија: На пејачката ѝ се закануваат поради песната!

t

Пејачката Теа Таировиќ доживеала вистинска непријатност бидејќи поради песната секојдневно добива закани од Македонија и Бугарија.

Теа без никаква зла намера го подгреа долгогодишниот конфликт меѓу Македонците и Бугарите само затоа што ја испеа песната „Македонско девојче“ на едно девојче наместо „Македонско“ ѝ ја испеа „Бугарско девојче“, што предизвика општ хаос меѓу двата народи кои ја обожаваат музиката на Таировиќ.

Самата Теа во оваа прилика се огласи на својот Инстаграм и објасни што се случило за време на настапот во еден бугарски клуб.

Драги мои … таа прекрасна песна ја пеев три минути и без зла намера ѝ го испеав последниот стих на девојка од публиката (не сум ни информирана кој со кого има проблем и како може да се протолкува, ни во мојот мал мозок не ми беше тоа) . Тој што го исекол видеото нека го објави целото видео ако може. Еве јас ги сакам и Македонците и Бугарите и да даде Господ да ве има милијарда. Живели! напиша Теа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…