Тела на двајца мигранти се пронајдени покрај пругата кај Табановце

t

Пронајдени две тела на починати лица мигранти покрај пругата во кумановското село Табановце, соопшти денеска полицијата која се уште врши проверки за утврдување на идентитетот.

Денеска во 15:42 часот во СВР Куманово било пријавено дека покрај железничка пруга во село Табановце, Кумановско, биле пронајдени две тела на починати лица-мигранти и сè уште се вршат проверки за утврдување на нивниот идентитет, соопшти СВР Куманово.

Екипа на кумановската полиција извршила увид на место на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Франција ги зајакна полициските сили долж границата…

Франција денеска распореди хеликоптер на царинската полиција…

(Видео) Хаос во Њу Јорк: Протестанти викаа…

Бесни протестирачи извикуваа „затворете ја границата“, додека…

Приведен криумчар, пронајдени 20 мигранти

Вчера околу 11.20 часот на автопатот Гевгелија…

28 мигранти од Сирија пронајдени во Македонија

На 08.09.2023 во 19:00 часот на автопатот…

Спречен влез на над 600 мигранти во…

Хрватскиот министер за внатрешни работи Давор Божиновиќ…